Če želite poskrbeti za svoje zdravje, ste vabljeni na spodaj naštete delavnice. Predavanja potekajo v predavalnici ZD Brežice – II. nadstropje, včasih pa tudi drugje.

- SVIT-ov kotiček: svetovanje sestra Benjamina Šuler, tel.: 07 4991 454

- TEHNIKE SPROŠČANJA:  Prosimo, da se prijavite na tel.številki: 051 670 167 - sestra Milka.

- Nove delavnice: PODPORA PRI SPOPRIJEMANJU S TESNOBO, PODPORA PRI SPOPRIJEMANJU S STRESOM in TEHNIKE SPROŠČANJA: zbiramo prijave med tednom od 07.00 do 14.00 ure na tel.: 051 670 167 ali na e-naslov Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled.. . Z delavnicami pričnemo, ko bo dovolj prijav. Delavnice so brezplačne.

- DELAVNICE "SKUPAJ PREMAGAJMO DEPRESIJO": v sredo, 19.04.2017 od 14.30 uri v predavalnici ZD.
Prijave sestra Ljudmila na tel.št. 051 670 167

- DELAVNICA "ŠOLA ZDRAVEGA HUJŠANJA": Imate zvišano telesno težo in ogroženo zdravje? Bi želeli hujšati zdravo?  Vabljeni na delavnico, ki poteka tri mesece, enkrat tedensko.Predvidenih je 16 srečanj. Prosimo, da se prijavite na tel. 07 4991 458 ali 051 670 167 med tednom od 07.00 do 14.00 ure.

DELAVNICA »ZDRAVA PREHRANA«: Pogosto začnete dan brez zajtrka?  V delavnici vam želimo predstaviti pomen zdravega prehranjevanja za vaše zdravje. Po končani delavnici vam na vašo željo izmerimo še krvni pritisk in krvni sladkor.

- DELAVNICA "DEJAVNIKI TVEGANJA":  Ali veste vse, kar je potrebno vedeti o zvišanem krvnem tlaku, sladkorju in holesterolu v krvi ? O naštetih dejavnikih tveganja za srčno žilna  obolenja vas na delavnici podrobneje seznanimo in opravimo ustrezne meritve.

- TEST HOJE: Telesno zmogljivost vam lahko izmerimo s preizkusom hoje na dva kilometra. Izvajamo jih vsako sredo ob 14.00 uri na igrišču ETRŠ Brežice. Začnemo v marcu 2017. Pridite primerno obuti in oblečeni. V primeru slabega vremena odpade.

- DELAVNICA »DA, OPUŠČAM KAJENJE«: Bi želeli prenehali kaditi? Ste že večkrat poskušali, pa vam ni uspelo? Mogoče vam bo skupaj. Prijavite se sestri Lauri na tel. 07 4991 458.

- DELAVNICA "TELESNA DEJAVNOST, GIBANJE": Ste že poskušali biti bolj telesno dejavni? Na delavnici vam bomo predstavili različne načine telesne dejavnosti in se boste lažje odločili, katera vam najbolj ustreza. Zajema 8 srečanj.

- DELAVNICA "ZDRAV ŽIVLJENJSKI SLOG":  Izmerili vam bomo krvni pritisk in predstavili, kaj vse lahko sami naredimo za svoje zdravje, kajti zdravje je v naših rokah.

- NORDIJSKA HOJA: tečaj nordijske hoje bo predvidoma v mesecu aprilu (po končanem testu hoje) na igrišču srednje ekonomske šole. Zaradi omejenega števila palic, prosimo, da se prijavite. Lahko imate tudi svoje palice.

Zbiramo prijave za Šolo nordijske hoje. Na delavnici se bomo naučili pravilne uporabe palic za nordijsko hojo. Udeležbo je potrebno potrditi zaradi omejenega števila palic. Pokličite kontaktno osebo: Ljudmila Kramar, dipl.med.ses.na tel. št: 07-4991- 454 od 7.00 do 8.00 ure in od 13.00 do 14.00 ali se prijavite na Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled.,

Organiziramo tudi INDIVIDUALNA ZDRAVSTVENO VZGOJNA SVETOVANJA: pokličete lahko vsak dan od 7.00 do 08.00 ure in od 13.00 do 14.00 ure na tel. številko (07) 49 91 404 - sestra Ljudmila Kramar.

ŠOLA ZA STARŠE

2.del predavanj "Priprava na porod" se začne v četrtek, 09.11.2017 ob 17.00 uri v predavalnici ZD Brežice (II.nadstropje).

1.del predavanj "Zgodnja nosečnost" pa se začne v petek, 10.11.2017 ob 14.00 uri v čakalnici dispanzerja za žene (II.nadstropje ZD).

SVITOVA KONTAKTNA TOČKA

Svitova kontaktna točka se nahaja v drugem nadstropju - predavalnica  nasproti dvigala. Lahko pokličete ali pa se osebno oglasite in vprašate, kar vas zanima o programu zgodnjega odkrivanja raka na črevesju.

Več informacij lahko dobite na spletni strani SVIT-a.

Kontaktna oseba: Benjamina ŠULER, dipl.med.ses.

Tel.: 07-4991-454

URNIK DELOVANJA SVITOVE KONTAKTNE TOČKE:

PONEDELJEK: med 12. in 14 uro;

Predavanje o programu SVIT - zgodnje odkrivanje raka na črevesju: Pokličite kontaktno osebo: Benjamino Šuler , dipl.med.ses. na tel.št. : 07-4991-454.

Vodja Zdravstveno vzgojnega programa : Zdenka Marinček, dr.med., spec.spl.med.
Izvajalke Zdravstveno vzgojnega programa: Benjamina Šuler, dipl.med sestra, Ljudmila Kramar, dipl.med.sestra, Gabrijela Černelič, višja med.sestra, Gordana Jarabek, dipl.fizioterapevtka.

Koordinatorica zdravstvene vzgoje: Ljudmila Kramar, dipl.med.sestra.

Zdravstveni dom Brežice
Černelčeva cesta 8, 8250 Brežice