V Sloveniji za rakom na leto zboli okoli 150 moških in žensk zaradi okužb s humanimi papiloma virusi (HPV). Le-te poleg raka povzročajo tudi predrakave spremembe in bradavice v predelu spolovil pri obeh spolih.

Proti boleznim, povezanimi s HPV, se lahko zaščitite s cepljenjem, ki je zdaj brezplačno za vse rojene leta 1998 ali kasneje do dopolnjenega 26. leta starosti

V Zdravstvenem domu Brežice bomo organizirali cepljenje proti HPV v tednu od 14. do 18. oktobra 2024, za osebe stare med 18. in 26. letom starosti. Cepljenje bomo izvajali:

• v petek, 18. 10. 2024, od 10.00 - 12.00, v cepilnem centru Zdravstvenega doma Brežice - stari prostori medicine dela, prometa in športa (1. nadstropje stare stavbe zdravstvenega doma).

Na cepljenje se je potrebno predhodno naročiti po elektronski pošti: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled., do vključno 14. 10. 2024.

Na cepljenje prinesite kartico zdravstvenega zavarovanja in cepilno knjižico.

Zaščitite se pred rakom, povezanim s HPV!

Več informacij o okužbi s HPV in posledicah najdete na spletni strani NIJZ: