Zdravstveni dom Brežice – Center za krepitev zdravja Brežice organizira na pobudo Zveze organizacij pacientov Slovenije ob Svetovnem dnevu pacientov dan odprtih vrat.

Cilj vseh aktivnosti je: Pravilna diagnoza za varnost pacientov. Letos bodo organizirani dnevi odprtih vrat v 30 zdravstvenih zavodih po Sloveniji in bodo potekali pod sloganom: »Naredite prav, da bo varno!«

Vsako leto 17. 9. 2024 obeležujemo Svetovni dan varnosti pacientov. Namen aktivnosti je povečati zavedanje o pomembnosti vloge vsakega posameznika pri zagotavljanju varnosti zdravstvene obravnave.

Dogodek bo potekal v torek, 17. septembra 2024, od 10:00 do 14:30. Aktivnosti bomo izvedli v Centru za krepitev zdravja Brežice. V kolikor nam bodo vremenske razmere dopuščale, bomo aktivnosti izvajali zunaj, v nasprotnem primeru se bomo prestavili v prostore našega centra.

Na dnevu odprtih vam bomo ponudili aktivnosti, katerih cilj je ozaveščanje posameznikov, kako se pripraviti na vlogo pri postavljanju diagnoze, kako naj se posameznik pripravi na obisk pri zdravniku, katere informacije so pomembne ter kakšna vprašanja zastavljati zdravniku, da bosta obravnava in diagnoza pravilni.

Za vas smo pripravili:

Predavanji z naslovom:

• Odnosi v družini v času bolezni in po njej. Predava: Ivan JAKOVLJEVIĆ, mag. psihologije;
  • Ali si znam pravilno izmeriti krvni tlak? Predava: Natalija KOPRIVNIK, diplomirana medicinska sestra s specialni znanji.

Ostale aktivnosti:

Pri naših strokovnjakih boste lahko preverili vaše vrednosti krvnega tlaka, krvnega sladkorja in holesterola ter opravili analizo telesne sestave. S pomočjo UV lučke boste lahko preverili svojo čistočo rok, ter spoznali zakaj je pomembno razkuževanje rok. Zaposleni v reševalni službi vam bodo prikazali kako pravilno izvajati temeljne postopke oživljanja z uporabo avtomatskega defibrilatorja. V telovadnici pa boste spoznali in izvedeli vse o vajah za ravnotežje.

Na dnevu odprtih vrat bodo poleg zaposlenih v centru za krepitev zdravja sodelovali sodelavci iz patronažne službe, kabineta za ustno zdravje in reševalne službe. Ravno tako se nam bodo pridružili sodelavci iz DUO Impoljca, enote DU Brežice, sodelavci Lekarne Brežice, lokalni ponudniki s svojimi izdelki, ki prispevajo k zdravemu življenjskemu slogu ter člani lokalnih društev.

Dobrodošli v torek, 17. 9. 2024, od 10. ure dalje na Centru za krepitev zdravja Brežice, Ulica bratov Milavcev 18, 8250 BREŽICE.