S strani FIDES, Sindikata zdravnikov in zobozdravnikov, smo bili obveščeni, da se dne 15. 1. 2024, ob 7. uri, prične drugi del stavke zdravnikov in zobozdravnikov, ki bo trajal do sprejema sklepa o prenehanju stavke, ki ga sprejme glavni odbor FIDES, ali do sklenitve sporazuma o rešitvi stavkovnih zahtev.

V Zdravstvenem domu Brežice bodo v času stavke od 15. 1. 2024 ambulante družinske medicine in otroško šolski dispanzerji delali po predvidenem ordinacijskem času. Uporabniki naj se v primeru zdravstvenih težav obračajo na ambulante svojih izbranih osebnih zdravnikov, do katerih lahko dostopajo osebno. Komunikacije z ambulantami po telefonu in po elektronski pošti v času stavke ne bo.

Uporabnike prosimo, da v primeru nenujnih zdravstvenih stanj ne obiskujejo Urgentnega centra Brežice, v kolikor jim je na razpolago izbrani osebni zdravnik oz. njegov nadomestni zdravnik, ker bodo preusmerjeni iz urgentnega centra v ambulanto izbranega osebnega zdravnika.