ELEKTRONSKI BOLNIŠKI LIST (eBOL)
Obveščamo vas, da bodo naše ambulante postopoma pričele izdajati elektronske bolniške liste (eBOL).
Edina novost v prvi fazi uvedbe, ki bo trajala do konca januarja 2020 je, da je na bolniškem listu digitalni in ne lastnoročni podpis zdravnika, kar ne vpliva na uveljavljanje vaših pravic. Pacienti boste do navedenega datuma še vedno prejemali t.i. »zelene« bolniške liste na predpisanih obrazcih, katere boste predložili svojemu delodajalcu, kot je to veljalo do sedaj.

V drugi fazi, in sicer za začasno zadržanost od dela od 1. 2. 2020, bodo delodajalci vaše bolniške liste prevzemali elektronsko prek portala SPOT (prej eVEM) in jih od navedenega datuma dalje ne bomo več tiskali in izročali pacientom, saj jih ne bo več potrebno dostavljati vašim delodajalcem (razen nekaterih redkih izjem*). Pacienti lahko z digitalnim potrdilom dostopate do svojih elektronskih bolniških listov na ZZZS portalu https://moj.zzzs.si.

*zaposleni pri fizičnih osebah; osebe, zaposlene pri tujih in mednarodnih organizacijah in ustanovah, tujih konzularnih in diplomatskih predstavništvih v RS; osebe, ki so v delovnem razmerju na območju RS pri osebah, ki opravljajo poklicno dejavnost kot edini in glavni poklic; kmetje.